Dzwoni do ciebie konsultant i twierdzi, że ma lepszą ofertę z gazowni, elektrowni czy telekomunikacji? A może dostałaś zaproszenie na pokaz garnków lub pościeli i obiecano ci „nagrodę” za przybycie? Uważaj, nie daj się zmanipulować. O tym, jak radzić sobie z nieuczciwymi sprzedawcami, powiemy Ci już 19 lipca.

Dzwoni do ciebie konsultant i twierdzi, że ma lepszą ofertę z gazowni, elektrowni czy telekomunikacji? A może dostałaś zaproszenie na pokaz garnków lub pościeli i obiecano ci „nagrodę” za przybycie? Uważaj, nie daj się zmanipulować. O tym, jak radzić sobie z nieuczciwymi sprzedawcami, powiemy Ci już 19 lipca.

Tego dnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbędzie się spotkanie z mieszkańcami pod hasłem „Seniorze, uważaj na nieuczciwych sprzedawców”. – Adresujemy je głównie do osób starszych. Seniorzy to duża grupa konsumentów, ale niestety często nie znająca praw, jakie jej przysługują. Dlatego nagminnie padają ofiarami oszustów. Wiemy o tym, ponieważ często zgłaszają się do nas z takimi problemami. Postanowiliśmy więc zorganizować dla nich specjalne warsztaty edukacyjne – tłumaczy Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Stalowowolski, a do współpracy zaprosił przedstawicieli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Pod tym względem, to najlepsi i najbardziej merytoryczni fachowcy w kraju. Wiedząc, że UOKiK realizuje kampanię, która ma na celu podnoszenie świadomości i uwrażliwianie osób starszych, które najczęściej padają ofiarami nieuczciwej sprzedaży bezpośredniej, postanowiliśmy zorganizować takie spotkanie specjalnie dla mieszkańców naszego regionu. Chcemy, aby podczas niego dowiedzieli się na co uważać i przede wszystkim - gdzie szukać pomocy, jeśli już zostali oszukani przez nieuczciwych sprzedawców – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację spotkania pn. „Seniorze, uważaj na nieuczciwych sprzedawców”.

Gościem specjalnym spotkania i zarazem jego głównym prelegentem, będzie Małgorzata Cieloch – rzecznik prasowy oraz zastępca dyrektora w Biurze Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Będzie ona miała dla słuchaczy całe mnóstwo cennych porad, które powinny pomóc im stać się konsumentami bardziej ostrożnymi, a także świadomymi swoich praw. Opowie między innym o tym, jak nie dać się naciągnąć na kosztowne zakupy podczas akcji realizowanych przez naciągaczy pod przykrywką „pokazów kulinarnych” bądź „bezpłatnych badań”, a także co powinno wzbudzić nasze podejrzenia, gdy zgłosi się do nas konsultant oferujący tańszy prąd lub gaz. Będzie też oczywiście mowa o tym, jak w ciągu 14 dni odstąpić od niekorzystnej umowy zawartej z nieuczciwymi sprzedawcami.

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 lipca 2018 roku (czwartek) w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godzinie 17:00. – Specjalnie organizujemy je w godzinach popołudniowych, tak aby mogło w nim wziąć udział jak najwięcej zainteresowanych mieszkańców. Choć jego adresatami są głównie seniorzy, to zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, ponieważ taka wiedza prędzej czy później przyda się każdemu z nas – zachęca starosta Janusz Zarzeczny.

Przygotował:

Tomasz Wosk

Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia

i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

cku

Back to top