To pierwsza w regionie pracownia artystyczna, która w tak kompleksowym wymiarze będzie uczyła sztuk plastycznych. Zajęcia skierowane zostaną do odbiorców we wszystkich grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania – zarówno młodych adeptów sztuki chcących przygotować się do egzaminu na uczelnie artystyczne, jak i hobbystów i pasjonatów, którzy w ten sposób będą rozwijali swoje zainteresowania. Znajdzie się tu miejsce dla dzieci w różnym wieku, a także miłośników rękodzieła artystycznego.

http://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/muzeum/aktualnosci/item/2298-od-10-listopada-rusza-szko%C5%82a-rysunku-i-malarstwa-w-stalowej-woli

 

Kolejne Dni Seniora w Stalowej Woli jak zwykle zaczęły się wspaniałym pokazem "działkowego" dorobku seniorów i efektami działalności kulinarnej na bazie działkowych plonów.

Stalowowolski chór Gaude Vitae działający przy Spółdzielczym Domu Kultury pod kierunkiem Ewy Woynarowskiej brał udział w 18. już edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Seniorów ARS 2018 we Włocławku.

Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury Browar „B” we Włocławku oraz Stowarzyszenie „MANKO” z Krakowa (wydawca periodyku „Głos Seniora”) byli organizatorami 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018. 

Przed kilku tygodniami (w rocznicę śmierci artysty) ukazała się płyta, będąca pośmiertnym wydaniem utworów Zbyszka Wodeckiego i dla Zbyszka Wodeckiego.

cku

Back to top