Stalowowolska Rada Miasta zdecydowała, że wszyscy mieszkańcy miasta, którze ukończyli 65 rok życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwgrypowych. 

Realizacja programu planowana jest na lata 2018-2020 i finansowana będzie z budżetu Gminy. Planowane jest wykonywanie ok. 1300 szczepień rocznie. Koszt realizacji zaplanowanych działań wynieść ma rocznie 53 tys. zł.

Mimo wielu akcji antyszczepionkowych prowadzonych najczęściej przez amatorów, światowe badania wskazują na duży wpływ szczepień na zdrowie ludności, ale oczywiście każdy sam musi podjąc decyzję o poddaniu się szczepieniu. A wiadomo, że grypa może być bardzo niebezpieczna, szczególnie dla osób starszych.

- Jest to program bardzo oczekiwany przez środowisko seniorów. Jest to wniosek jednocześnie i Rady Seniorów, i wielu środowisk senioralnych. Myślę, że jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom, żeby ta grupa wiekowa mieszkańców Stalowej Woli była w sposób szczególny objęta takim programem- mówił podczas sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

 

cku

Back to top