Prośba o wsparcie

My rodzice Jakuba Korygi serdecznie prosimy o wsparcie Stowarzyszenia Dobro Powraca w zbiórce pieniędzy na Przeszczep Komórek Macierzystych w Bangkoku dla Jakuba Korygi.

A Stowarzyszenie prosi wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zbiórce funduszy na rzecz Kuby.

A oto historia Kuby:

Otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość – Nasz synek Kubuś zakwalifikował się na Przeszczep Komórek Macierzystych w Bangkoku. Jest bardzo duża szansa na to, że zostaną odbudowane brakujące struktury w mózgu Kubusia. Będzie wiązało się to z tym, że Kubuś zacznie mówić!!!

Kubuś przyszedł na świat 25 grudnia 2010r, w tak piękne święto jak Boże Narodzenie i wydawać by się mogło, że ktoś, kto urodzi się w taki dzień musi być wyjątkowy. Tak można pomyśleć o Kubusiu, który jest wspaniałym chłopcem. Swoje życie rozpoczął od ciężkiej walki, urodził w ciężkiej zamartwicy, zakażony wodami płodowymi, otrzymał 2 punkty w skali Apghar. Musiał zostać restytuowany, najprawdopodobniej doznał niedotlenienia mózgu. Po urodzeniu zamiast wrócić z rodzicami do domu, trafił na miesiąc do Szpitala w Rzeszowie. Otrzymał diagnozę Zespołu Dandy-Walkera i braku ciała modzelowatego. Miał ogromną wiotkość mięśni. Po wyjściu ze szpitala, rozpoczęła się walka o zdrowie naszego synka.

Dzięki terapiom i intensywnej rehabilitacji Kubuś może chodzić (rokowania lekarzy wskazywały na to, że syn może nie poruszać się o własnych siłach). Przez pierwsze cztery lata Kuba mimo postępów ruchowych, intelektualnie odbiegał sporo od rówieśników. Synek był zamknięty w sobie, nie zwracał uwagi na osoby przebywające w jego otoczeniu, miał silne objawy wskazujące na autyzm. W 2014 roku, dzięki odbyciu delfinoterapii - Kuba nawiązał kontakt wzrokowy. To tam pierwszy raz przytulił się do nas - rodziców. Wrócił pozytywnie odmieniony.

Kubuś z nieprawdopodobną chęcią korzysta z zajęć logopedycznych. Na wiadomość, że jedziemy do Krakowa na turnus – skacze z radości i nie może się doczekać zajęć. Wierzy, że mu te zajęcia pomagają. Chociaż Kuba nie potrafi mówić, jego rozumienie cały czas się rozwija.

Kubuś jest już na tyle duży, że zrozumiał jak ważna jest mowa. Zrobił się nadpobudliwy, wybucha złością, gdy go nie rozumiemy. Widzimy jak brak mowy przeszkadza mu w zabawach z rówieśnikami. Nas rodziców najbardziej bolą momenty, w których Kubuś zaczepiony przez kolegów/ rówieśników nie mogąc nic odpowiedzieć na zadane pytanie – uśmiechnie się do nich i odchodzi smutny na bok. Cały czas czekamy, aż Kubuś zacznie mówić.

Kubuś jak inne dzieci ma swoje zainteresowania. Uwielbia motory i wszystko, co jest z nimi związane. Na co dzień jest szczęśliwym i uśmiechniętym dzieckiem.

Jest wielka szansa na to, że komórki macierzyste odbudują jego uszkodzone/ brakujące struktury mózgu, że trafią do ośrodka mowy. Będzie to możliwe dzięki Przeszczepowi Komórek Macierzystych, który odbędzie się w Bangkoku.

Niestety koszt terapii przerasta nasze możliwości finansowe, a wynosi ponad 30 000 dolarów (USD).

Termin, na który zakwalifikował się Kuba to luty 2019 r. Mamy mało czasu na zebranie tak ogromnych pieniędzy.

Dlatego z całego serca prosimy „Stowarzyszenie Dobro Powraca" o Pomoc i wsparcie.

Link do firmy, która prowadzi Przeszczep Komórek Macierzystych:

https://leczeniekomorkamimacierzystymi.com/

Link do relacji z Przeszczepu Komórek Macierzystych w Bangkoku:

https://m.facebook.com/548044308925987

Pozdrawiam Koryga Piotr

W imieniu rodziców Kuby i Stowarzyszenia „Dobro Powraca” zwracamy się do wszystkich ludzi o współczujących, gorących sercach o dowolne wpłaty na rzecz Kuby:

Na Konto Stowarzyszenia „Dobro Powraca”
60 2030 0045 1110 0000 0237 0190
Bank BGŻ S.A. Oddział operacyjny w Stalowej Woli
Swift: GOPZPLPW

Koniecznie z opisem „Dla Kuby”

 

Pamiętajcie, że dobro zawsze powraca!

cku

Back to top