Sobotnie popołudnie 2 lutego 2019 roku salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury wypełniła po brzegi publiczność, która przyszła oklaskiwać dostojnych jubilatów, czyli orkiestrę dętą MDK.

Tradycyjny zimowo-noworoczny koncert w SDK, zatytułowany " Hej, kumie, zakolędujemy!" dostarczył wielu wrażeń widzom, którzy tłumnie wypełnili salę koncertową tej placówki.

27 stycznia (niedziela) 2019 r. o godz. 18.00, Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd pt. "Hej kumie, zakolędujemy"
wystąpią:

wokaliści ze studia wokalnego Vivo,

Chór Gaude Vitae

oraz Stalowa Orkiestra Błażeja Mokrzaka.

Wstęp wolny!

Trwa karnawał - w MDK kolejny gorący koncert.

Miejski Dom Kultury zaprasza 16 listopada, o godz. 18.00, na koncert „Wielcy nieobecni”, na który złożą się piosenki z kanonu polskiej muzyki popularnej w wykonaniu stalowowolskich wokalistów i muzyków.

Koncert stalowowolskich zespołów artystycznych „Historia na skrzydłach melodii” z okazji 100–lecia Niepodległości Polski i 80–lecia Stalowej Woli opowiedział o tych wyjątkowych jubileuszach, przypominając czasy dużo, dużo wcześniejsze niż wskazują tegoroczne szlachetne rocznice.

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli gościł bardzo liczną grupę mieszkańców miasta na uroczystej sesji Rady Miejskiej, ale sądzę że głównym jednak magnesem był koncert amatorskich zespołów Stalowej Woli. A było co podziwiać: zespoły muzyczne, taneczne, chóry, niezwykłej urody wokalistki, a wszystko to przeplatane kalendarium z historii Polski. Koncert "Historia na skrzydłach melodii" pokazał jak bogatą ofertę mają stalowowolskie placówki kultury i jak wysoki poziom prezentują funkcjonujące w nich zespoły. Szkoda, że tak wielobarwne, dynamiczne, świetne muzycznie koncerty odbywają się zbyt rzadko..

W koncercie udział wzięli:

Dariusz Stańczuk – słowo

Bartosz Kanach – piano

Joanna Herdzik, Dominika Skwara, Julia Surowaniec, Małgorzata Rzepiela, Tomasz Niemiec, Mateusz Łojek – wokal

Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy” im. Ignacego Wachowiaka – choreograf Marek Zaremba

Stalowa Orkiestra pod dyr. Błażeja Mokrzaka

Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyr. Mieczysława Parucha

Chór Kameralny pod dyr. Jerzego Augustyńskiego

Zespół Tańca Estradowego „Volta+” – choreograf Agnieszka Guzik

Chór Cantus pod dyr. Macieja Praiznera

Chór Gaude Vitae pod dyr. Ewy Woynarowskiej

Kwartet Gitarowy PSM I i II stopnia w Stalowej Woli im. I. J. Paderewskiego pod kier. Grzegorza Wziątka

Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja” – choreograf Urszula Wieczorek

Klub Tańca „La Volta” – choreograf Beata Główka

Chór Mały Cantus pod dyr. Katarzyny Pisery

Grupa Breakdance – choreograf Kamil Żurawski

Tomasz Szczerba – beat

Orkiestra Dęta MDK pod dyr. Mieczysława Parucha

IMG_0826
IMG_0830
IMG_0844
IMG_0857
IMG_0860
IMG_0861
IMG_0872
IMG_0877
IMG_0882
IMG_0886
IMG_0890
IMG_0895
IMG_0897
IMG_0909
IMG_0915
IMG_0923
IMG_0928
IMG_0938
IMG_0939
IMG_0946
IMG_0954
IMG_0970
IMG_0985
IMG_0991

 

Chór Gaude Vitae działający przy Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli pod kierunkiem Ewy Woynarowskiej obchodzi dziesięciolecie istnienia. Z tej też okazji sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury gościła komplet publiczności na jubileuszowym koncercie.

Zespoły artystyczne Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli zapraszają na widowisko „Z Rozwadowa do Lwowa”. Wystąpią: Chór Lasowiacy, Grupa wokalna „Pałacyk Michla” i Kapela Podwórkowa „Rozwadów”.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na „Lekcję śpiewania”, w sobotę, 10 listopada o godz. 15.00, na Rynku w Rozwadowie.

Rewelacyjny koncert zaproponował, w czwartek 18 października, stalowowolanom Miejski Dom Kultury. W sali widowiskowej MDK zaprezentowal się i to dwukrotnie amerykański The Metro Big Band wspólnie z poznaniskim zespołem Gospel Joy. Obydwa zespoły zaprezentowały na scenie największe przeboje muzyki gospel, dając popis niezwykłej sprawności muzycznej, wokalnej, tanecznej - a nade wszystko pokazując niebywałe pokłady energii, które bardzo szybko udzieliły się (szczególnie młodej) publiczności.

Południowy koncert przeznaczony głównie dla dzieci, młodzieży i seniorów  zamienił się fragmentami w szalony, energetyczny show, w którym role rozdzielone były równo między big band, śpiewający chór i szalejącą publiczność. I nic w tym dziwnego, bo na widowni dominowały stalowowolskie chóry, od dziecięcych po seniorskie, co nie uszło uwadze Agnieszce Górskiej - Tomaszewskiej - dyrygentce chóru -  brawurowo prowadzącej także konferansjerkę koncertu. Publiczność mogła śpiewać wspólnie z zespołem, gdyż na ekranie na scenie wyświetlane były teksty utworów (po angielsku i po polsku).

Głowną intencją czwartkowego koncertu była 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II.

Foto: MDK w Stalowej Woli

Więcej: https://www.facebook.com/pg/mdkstalowawola/photos/?tab=album&album_id=1107019902807162&__xts__%5B0%5D=68.ARAnWWf3RmzCQ--MIXpggv0KKWDyXRSAOF5PGT-2XMX1812cNJ4RM425OCWF4RtYg6luQcorOAipSB4L4aoMgYQwsQI5n5LmG7XHfisscOfqAgD3tNKyvNdoHPJtXQ18coWVhioMRjCd4yzj9JuvfkT7n0ysH3Kb0K5d0yo0rO3HSG7IVSj4Sg&__tn__=-UC-R

 

Więcej o zespole Gospel Joy: http://gospeljoy.pl/

 Więcej o zespole The Metro Big Band: https://metrobigband.com/band/
 

cku

Back to top